Rodzaje herbaty

Lipiec 29, 2017
By

W Polsce coraz popularniejsze stało się picie herbaty. Wiele osób decyduje się na zamianę kawy właśnie na wypicie kubka herbaty.

Jakie herbaty można kupić w sklepie?

Najpopularniejsze w sklepach są herbaty czarne, jednak coraz częściej można kupić herbatę zieloną, herbatę czerwoną czy białą. Sklepy oferują również herbaty z domieszką różnych ziół i owoców.

Nie można oczywiście zapominać, że najlepiej smakuje herbata parzona z listków, a nie ekspresowa. Ta druga może być wzbogacana składnikami poprawiającymi smak i nadającymi dodatkowy aromat.

Chwila relaksu i uspokojenia

Melisa lekarska jest znanym ziołem dającym poczucie relaksu, odprężenia i uspokojenia. Jest zalecana osobom, które pracują w stresie, bądź miały trudny dzień i chcą się chwilę zrelaksować.

Melisa świetnie też komponuje się razem z herbatą. W sklepach coraz częściej można dostać mieszankę tych dwóch składników. Ziołowa herbata z melisy połączy nie tylko przyjemność jaką daje picie herbaty w dobrym towarzystwie z odrobiną ukojenia, jaką ma w sobie melisa. Herbata z melisy zalecana jest do picia popołudniami, bowiem jeśli zostanie wypita zbyt wcześnie może spowodować, że nie będziemy zbyt wydajni podczas pracy, czy podczas zajęć na uczelni.

Tags: ,

Comments are closed.