Odchudzanie z czerwoną herbatą

Październik 13, 2017
By

Osoby walczące ze zbędnymi kilogramami chwytają się wszelkich sposobów, by pozbyć się nadmiaru masy ciała. Nic dziwnego, w końcu otyłość jest przyczyną wielu chorób, także tych groźnych dla życia. Tymczasem okazuje się, że natura dostarcza wielu środków, które doskonale wspomagają proces odchudzania. Do takich należy z pewnością herbata czerwona pu erh.

Jaką herbatę wybrać?

Herbata pu erh powstaje po poddaniu liści herbaty lekkiej fermentacji jeszcze przed ich wysuszeniem. Charakteryzuje ją unikatowy smak, który po prawdzie nie wszystkim odpowiada. Absolutnie do gotowego naparu nie wolno dodawać cukru, bowiem ten niweluje jego dobroczynne właściwości. Z herbaty w torebkach lepiej zrezygnować na rzecz tej siekanej, bowiem charakteryzuje się ona zazwyczaj lepszą jakością.

Na czym polega odchudzające działanie herbaty czerwonej pu erh?

Napar wypijany po każdym posiłku zwiększa ilość kwasów żołądkowych i znacznie przyspiesza trawienie. Dodatkowo, zahamowanie biosyntezy tłuszczów zmniejsza ich odkładanie, co przekłada się na utratę wagi. Warto pamiętać, że najlepsze efekty odchudzania da połączenie herbaty czerwonej z odpowiednim stylem życia – to jest zdrową dietą i aktywnością fizyczną.

Comments are closed.