Dobroczynne działanie jaśminu

Lipiec 9, 2017
By

Zdrowa żywność to nie tylko to, co jemy, ale również to, co pijemy. Wiemy, że powinniśmy wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie, ale nie tylko ona dobrze wpływa na nasz organizm. Istnieją takie gatunki herbaty, które dostarczają nam coś więcej, niż tylko wodę.

Smakosze herbaty znają jaśmin, który nie tylko charakteryzuje się słodkim smakiem, ale również zawiera wiele cennych dla naszego organizmu substancji. Umiejętnie zaparzona herbata jaśminowa to nie tylko uwodzicielski aromat, ale też smak trudny do podrobienia.

Kwiaty jaśminu dodawane są do liści herbaty i tak powstają liczne mieszanki różniące się aromatem i smakiem. Bez względu na to, jaki gatunek wybierzemy, herbata taka dostarczy nam wielu cennych składników działających prozdrowotnie.

Do najcenniejszych właściwości herbat jaśminowych zaliczyć można zawartość polifenoli, które posiadają właściwości przeciwutleniające. Chronią nas przed atakiem wolnych rodników i ich zgubnym wpływem na nasz organizm. Działają one relaksująco na nasze zmysły i ciało oraz skutecznie uspokajają nasze nerwy. Jaśmin dodatkowo wspomaga leczenie drobnych infekcji oraz stanów zapalnych. Obniża on również cholesterol we krwi i jest jednym z najlepszych afrodyzjaków.

Tags:

Comments are closed.